Tarihimiz

Levent College, 1998 yılında başkent Lefkoşa’da, şu anki Levent İlkokulu binasında, ön okul ve ilkokul ile birlikte eğitime başlamıştır. 2001 yılından itibaren yine Lefkoşa'nın Ortaköy bölgesinde bulunan yeni binasına taşınmıştır. Halen burada eğitim vermektedir.

Kurulduğu günden 2008 yılına kadar ülkemizin en önemli eğitimcilerinden biri olan Sayın Burhan Tuna, eğitim direktörlüğünü üstlenmiş; kendi alanlarında uzman isimlerle akademik kadrosunu oluşturarak öncü bir eğitim programı başlatmıştır. 2008 yılından itibaren ise bu önemli görevi Sayın Emine Beton yürütmektedir.

Levent College, 2011 yılında gerekli kriterleri sağlayarak yapılan denetimler sonucunda European Council of International Schools (ECIS) üyesi, Edexcel ve Cambridge sınav merkezi olmuştur. 92 öğrenci ile alevlenen meşale, bugün 1400 öğrenci ile yanmayı sürdürmektedir. College, 2022-2023 yılında çeyrek asırlık eğitim tecrübesine ulaşarak, dünya vatandaşı öğrenciler yetiştirmeye devam etmektedir.

Kuzey Kıbrıs’ın en eski özel okullarından biri olan Levent, ülkemizde ve dünyada, çalıştıkları alanlarda üstün başarı gösteren çalışkan ve azimli mezunlar vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.

 

 

akreditasyonpearsoncambridge